Jak pracować z emocjami za pomocą aromaterapii

Esencje roślin znane są człowiekowi od tysięcy lat. Dawniej dostęp do tej wiedzy posiadali tylko nieliczni (władcy, kapłani i medycy). Starożytne oleje stosowane były podczas świętych ceremonii, w celu utrzymania zdrowia,  młodości i witalności. Budowa molekularna esencji roślin jest zbliżona do osocza ludzkiej krwi dzięki czemu odpowiednie zastosowanie aromaterapii może mieć bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz emocje.

W tym roku opowiem o jakości terapeutycznej roślin skupiając się na tym, jak emocje korelują ze zmysłem zapachu oraz jak możemy z nimi pracować za pomocą aromaterapii. Opowiem również o roślinach, które mają bezpośredni wpływ na holistyczny rozwój ciało umysłu oraz połączenie z duszą poprzez intuicję.

Będzie również o centrach energetycznych w ciele, które można aktywować i zharmonizować stosując odpowiednie esencje. Wspomnę też o kilku niezbędnych roślinach, które mogą zastąpić syntetyczną apteczkę oraz chemię do pielęgnacji domu. Przedstawię kilka prostych sposobów jak stosować esencję roślin w życiu codzienny.

Będzie zmysłowo i aromatycznie :). Zapraszam.