WARSZTAT

niedziela 17.30 – 19.00    aleFajnie, że jesteś!  (Więcej…)

 

Dominika Harasim

Specjalistka psychologii pozytywnej, mentorka well-being, coach, instruktorka tańca, założycielka marki aleFajnie!

Z miłością i z miłości zajmuję się promowaniem pozytywności i zdrowego optymizmu, czyli tzw. psychoedukacją. Moja misja i marzenie? Uśmiechnąć świat!

Kiedy moi przyjaciele pukali się w głowę i wielokrotnie powtarzali „zdejmij w końcu te różowe okulary”, nie ustępowałam w poszukiwaniu dowodów potwierdzających zasadność pielęgnowania pozytywności i doceniania innych. Coś w końcu musi stać za tym, że mimo większych i mniejszych zawirowań ludzie mają powody do uśmiechu.

Szukałam 32 lata, w tym 13 lat zawodowo i akademicko. 6 ukończonych kierunków studiów, kursy, szkolenia, warsztaty, praca na etacie, freelancing i oczywiście codzienność. Szukałam za szafą. Sprawdzałam w pralce i w wiadrze z mopem. Przyglądałam się pogodzie. Analizowałam kierunek i prędkość wiatru (dobra, to na kite’a, ale tam też ta pozytywność jest!). Patrzyłam przechodniom i bliskim w oczy. Liczyłam zęby w uśmiechach! Za każdym razem każdą komórką swojego ciała czułam, że ona po prostu jest. 

I uwaga, werble: JEST! Odpowiedzi, potwierdzone badaniami naukowymi, daje psychologia pozytywna! Dobrze, że mam w końcu na to papiery, bo zanim o tej młodej dyscyplinie usłyszałam, mało kto mnie słuchał. W każdym razie poważnie, bo, że uśmiecham świat, to słyszę od urodzenia (taka moja supermoc!). A to poważnie jest właśnie słowem kluczem, bo pora odczarować niepoważność radości i „cieszenie się jak głupi do sera”. Z miłością i wdzięcznością!

Jestem absolwentką Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS, Coachingu Managerskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz magistrem Filologii Ukraińskiej. Ukończyłam także Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną, Filologię ukraińską z językiem angielskim na poziomie licencjatu oraz Studium Instruktorskie Tańca w Warszawie, uznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Dodatkowo zrealizowałam m.in. kurs The Science of Well-Being Yale, Akademię Trenerów oraz szkolenie Konflikt jako punkt zwrotny.

Nie mogę się doczekać kiedy Cię poznam! aleFajnie, że jesteś!

Samych pozytywności

Dominika

Facebook

www.alefajnie.edu.pl