DUCHOWOŚĆ TAŃCA

Ucieleśnienie i medytacja w ruchu

Duchowość Tańca to praktyka ucieleśnienia myśli, emocji, uczuć, obrazów i tego co trudno nazwać czasami słowami. To medytacja w ruchu, praktyka uważności świadomego oddechu i naturalnie poruszającego się ciała. W bezpieczny dla siebie i innych sposób, w intuicyjnym ruchu, odreagowujemy wszelkie sytuacje stresowe, dajemy czas i przestrzeń na wyrażenie wszystkich emocji, pragnień I potrzeb bez ich tłumienia i blokowania. A to wszystko po to, żeby zatrzymać się wewnątrz i na zewnątrz, sprawdzić co wewnątrz potrzebuje uwagi, spotkać się ze swoją wewnętrzną mądrością, zadbać o siebie i otulić się Miłością.

Obejrzyj filmik o Duchowości Tańca: tutaj.

Duchowość Tańca to metafora Dyskoteki Świadomości, której doświadczamy jako Duże Dzieci. Kiedy wychodzimy na imprezę, często celem jest odreagowanie stresu, emocji, jak to czasami się mówi „chwilowe oderwanie od rzeczywistości” , rozluźnienie, spotkanie w grupie ludzie, poznanie innych. Najpierw robimy sobie tak zwany „before” – przygotowanie, robimy sobie nastrój, czasami dochodzi do tego alkohol czy inne używki. Wszystko po to, żeby się zrelaksować, odpocząć, po dniu, tygodniu pracy, wszelkich wyzwań. Robi się nam wtedy błogo, przyjemnie. Potem na imprezie, w klubie zamykamy oczy, tańczymy ze sobą, z innymi. Zdarza się, że wydajemy dźwięki. I zazwyczaj robimy to wszystko nieświadomie. Warstwy stresu odchodzą, wyrażamy powierzchownie emocje, ale często nie mamy tej uważności, że to się dzieje. Przeważnie na drugi dzień mimo zmęczenia, czujemy się oczyszczeni emocjonalnie. Podobnie dzieje się podczas Duchowości Tańca, z tą różnicą że jesteśmy tego wszystkiego świadomi.

Duchowość Tańca składa sie z 7 prostych etapów, których fundamentem jest układ energetyczny człowieka. Po pierwsze – zatrzymanie, po drugie – przyjemność w ciele, po trzecie – intencja i wytrząsanie – drżenie, po której następuje stan Duchowości Tańca, po czwarte – channeling w ruchu, po piąte – spotkanie się ze swoją oraz wewnętrzną mądrością i Prawdą Przodków i Przodkiń, po szóste – uziemienie, po siódme – integracja w ciszy. Duchowość Tańca prowadzi Cię do korzeni tańca – otwarcia się na spotkanie z wewnątrzną mądrością, Wyższą Inteligencją, wewnętrznym i duchowym światem. Całość odbywa się w zakotwiczeniu w ciele.

O etapach możesz poczytać: tutaj.