Nie wiem w ciele, NIE wiem

w emocjach, NIE WIEM w potrzebach

Bycie w “nie wiem” jest częścią codziennego życia. Co chwila nie wiemy. Podjęcie każdej decyzji zaczyna się od “nie wiem”. Ale jesteśmy uczeni/uczone, że nie możemy “nie wiedzieć”. Że to źle. W szkole za brak odpowiedzi, za nieprzygotowanie do lekcji, dostawało się ocenę negatywną. “Musimy” wszystko wiedzieć. I to od razu. 

A co, jeśli pozwolisz sobie “nie wiedzieć”? Bez względu na to, ile to będzie trwało? Co, jeśli z zaciekawieniem, ale może i na trzęsących się kolanach, zajrzysz do tego worka z napisem “nie wiem”?

„Między bodźcem a reakcją jest przestrzeń. W tej przestrzeni tkwi nasza siła wyboru reakcji. A w naszej reakcji tkwi nasz rozwój i nasza wolność” – powiedział Viktor Frankl.

Zapraszam Cię na warsztat, w czasie którego zanurkujemy do tej przestrzeni. Korzystając z narzędzi porozumienia bez przemocy wg Marshalla Rosenberga, przyjrzymy się emocjom i potrzebom stojącym za “nie wiem”. W ruchu, w przestrzeni, w ciele, głosie. 

Jeśli pojawia się w Tobie ciekawość, niepokój, ekscytacja, chęć eksploracji, spokój, chęć ucieczki – wspaniale! Z czymkolwiek jesteś (albo nie wiesz, z czym jesteś:)) – po prostu przyjdź! I sprawdź, czym dla Ciebie, dla Twojego ciała, emocji i potrzeb – jest “nie wiem”.

Będzie o oposie w pralce 🙂

Z serca zapraszam!