WARSZTAT

niedziela 14.00 – 15.30 Zaufaj Swemu Ciału – Ciało Twoim najlepszym sprzymierzeńcem w procesie zdrowienia i radzenia sobie ze stresem.  (Więcej…)

Paulina Tomaszewska

Improwizatorka, performerka, osoba wysoko wrażliwa i czująca.

Praktykuje taniec intuicyjny, improwizację ruchową i sztuki performatywne.

Od 2016 roku współtworzy grupę artystyczno-performatywną SzurSure, z którą to zrealizowała wiele działań w przestrzeni miejskiej oraz warsztatów świadomościowych. Absolwentka rocznego kursu choreografii scenicznej w Krakowie, pod kierunkiem artystycznym Iwony Olszowskiej oraz kursu Fundamentalne Elementy Pracy z Ciałem z wykorzystaniem metod terapii tańcem i ruchem oraz Laban/Bartenieff system.

Przygodę z tańcem zaczęła od tańca towarzyskiego, potem na kilka lat zagłębiła się w świat tańca disco dance i formacji tanecznych, z którymi zdobywała medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Następnie przyszła fascynacja tańcem współczesnym, modal underground i w końcu improwizacją, która to okazała się być wielką taneczną miłością i przygodą trwającą do dnia dzisiejszego. Brała udział w licznych warsztatach z improwizacji ruchowej i świadomości ciała, prowadzonych przez m.in. Annę Piotrowską, Małgorzatę Haduch, Jacka Owczarka czy Paulinę Święcańską. W latach 2017/2018 członkini grupy Oddaj Ciężar, skupiającej się na partneringu, prowadzonej przez Karolinę Kroczak.

W swojej praktyce łączy doświadczenie improwizatorskie i performatywne z technikami relaksacyjnymi i technikami uwalniania emocji i napięć z ciała. Ćwiczy jogę kundalini, medytuje i pogłębia swoją relację ze sobą.

Prowadzi stronę Poruszenie, na której dzieli się swoimi inspiracjami i wiedzą z zakresu rozwoju świadomości i pracy z ciałem.

“Od ponad roku intensywnie zgłębiam tematy CZUCIA i CIAŁA, które to stały się moją drogą ku zdrowieniu i odzyskiwaniu Siebie. Teraz chcę zaprosić Ciebie do wsłuchania się w impulsy płynące z ciała, do wsłuchania się w siebie, do poruszenia się i puszczenia tego co już Ci nie służy.”