Taniec pierwotnej mocy

Taniec intuicyjny przejawia się w różnych formach – choreoterapia, taniec ekstatyczny, 5 rytmów, movement medicine, trance dance itd. Każdy z nich posiada swoje unikalne cechy. Jednak wszystkie je łączy coś, co odróżnia ruch naturalny od tego, co popularnie rozumiemy jako taniec. Podczas sesji tańca spontanicznego to raczej ciało porusza się, niż my nim poruszamy 😉.

Tego typu taniec w założeniu nie posiada określonych kroków i nie wymaga żadnych zdolności tanecznych. Nie służy bowiem estetyce, a raczej naturalnemu wyrażaniu w ruchu tego, co w nas żywe i prawdziwe w danej chwili. Może być zabawą, medytacją lub praktyką uzdrawiania – w zależności od potrzeb i otwartości na głębię doświadczenia. Dzięki odpuszczeniu oczekiwań, czy pomysłów na to, jak nasz ruch ma wyglądać, możemy pozwolić ciału prowadzić nas do stanu czystej obecności. Spotkać się ze sobą i ze sobą nawzajem bez oceny, bez planowania lub analizowania kolejnych ruchów, w uważności na to, co przez nas przepływa. To piękna okazja do poznania i przyjęcia siebie w swojej autentyczności.

Natura jest źródłem nieskończonej ilości inspiracji do poznawania siebie jako jej części. Ogień, woda, powietrze, ziemia i eter – ich współoddziaływanie stanowi o wszystkim, co istnieje. Także my, jako istoty ludzkie, nosimy w sobie żywioły. Mogą one być dla nas wsparciem, gdy umiejętnie korzystamy z ich energii, ale i wprowadzać chaos, gdy pozostajemy nieświadomi ich działania w sobie. W tańcu 5 żywiołów to właśnie one tworzą bazę naszego doświadczenia. Praktykowanie tańca intuicyjnego daje Ci możliwość:

*skontaktowania się ze sobą na głębszym poziomie świadomości

*czucia się swobodnie w swoim ciele i wśród innych

*nabrania umiejętności przeżywania różnych stanów emocjonalnych

*transformacji niekorzystnych wzorców myślenia i działania

*wyzwolenia energii do działania

*doświadczenia ekstatycznej radości i błogiego odprężenia

*uwolnienia blokad na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym

*dotarcia do ukrytego potencjału twórczego